Νίκη του ΟΦΗ επί του Άρη με 3-1

Τον Άρη υποδέχτηκε σήμερα ο ΟΦΗ στο γήπεδο Θεόδωρος Βαρδινογιάννης, για την 14η αγωνιστική της Super League.

Οι Θεσσαλονικείς ξεκίνησαν το παιχνίδι με μία τεράστια ευκαιρία, με τον Λάρσον να πλασάρει στο 2ο λεπτό από απόσταση βολής, βλέποντας όμως τον Σωτηρίου να αποκρούει ενστικτωδώς την μπάλα, στέλνοντάς την κόρνερ.

Στο 12ο λεπτό πάντως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Ιντέγε, ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας των Κρητικών.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές, έχασαν δύο καλές ευκαιρίες, φέρνοντας τελικά το παιχνίδι στα ίσα στο 30′ με τον Βαζ.

Στο 37ο λεπτό προχώρησε σε αναγκαστική αλλαγή ο Σίμος, καθώς απέσυρε τον τραυματία Σεμέδο, περνώντας στη θέση του τον Φερέιρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σωτηρίου κράτησε τον ΟΦΗ, ο οποίος στη συνέχεια με δύο γκολ σε διάστημα δύο λεπτών έκανε το 3-1.

Πιο συγκεκριμένα στο 71′ ο Φερέιρα έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Ηρακλείου, η οποία σκόραρε και στο 73′ με τον Φιγκεϊρέδο, ο οποίος είχε και δοκάρι στο 77′