«Λύγισε» ο ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ

Διπλό πανηγύρισε ο Αστέρας Τρίπολης κόντρα στον ΟΦΗ

Στο Γεντί Κουλέ υποδέχτηκε σήμερα, Πέμπτη 21 Δεκεβρίου, ο ΟΦΗ τον Αστέρα Τρίπολης για την 15η αγωνιστική της Stoiximan Super League, με τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν ένα σημαντικό διπλό και τους γηπεδούχους να μην κατορθώνουν να σκοράρουν.

Το πρώτο γκολ μπήκε στο 37ο λεπτό. Μετά από βαθιά μπαλιά ο Καλτσάς έβαλε ωραία το σώμα του, έκανε το γύρισμα στην περιοχή και ο Μιριτέλο με τη μία σκόραρε, δίνοντας το προβάδισμα στον Αστέρα Τρίπολης.

Στο 55ο λεπτό ο Αστέρας έκανε δύο τα τέρματά του. Ο Ρεγκίς ήταν εύστοχος και έκανε το σκορ του αγώνα 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Ο ΟΦΗ παρέμεινε στους 15 βαθμούς και είναι στην 9η θέση. Ο Αστέρας Τρίπολης βρίσκεται μόνος στην 6η θέση της βαθμολογίας, με 17 βαθμούς.