«Λύγισε» ο ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ

1 – 2 με τον Απόλλωνα Σμύρνης

Στο Γεντί Κουλέ υποδέχτηκε σήμερα ο ΟΦΗ τον Απόλλωνα Σμύρνης για την τρίτη αγωνιστική των playouts της Super League Interwetten.

Φωτο: ImageOnline / Κώστας Μεταξάκης

Το σκορ άνοιξε ο Απόλλων Σμύρνης στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Ο Μαρτίνες έκανε τη σέντρα από τα αριστερά προς το δεύτερο δοκάρι. Ο Ντάουντα έπιασε μια κεφαλιά και ο Φατιόν με ωραίο γυριστό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1-0 για τον Απόλλωνα.

Η απάντηση του ΟΦΗ ήρθε στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Φελίπε. Ο Μπαλογιάννης πέρασε όμορφη μπαλιά για τον Νέιρα. Αυτός μέσα στην περιοχή βρήκε τον Φελίπε και ο τελευταίος με ωραίο πλασέ έκανε το 1-1.

Στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Απόλλωνας “επέστρεψε” με γκολ του Σλίβκα. Ο Μαρτίνες πάσαρε στον Κάστρο, αυτός στον Σλίβκα, ο οποίος ντρίμπλαρε τον Βούρο και πλάσαρε τον Επασί δίνοντας ξανά το προβάδισμα στον Απόλλωνα και μετατρέποντας το σκορ σε 2-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.