Έχασε τη νίκη στις καθυστερήσεις ο ΟΦΗ- Ισοπαλία 1-1 με τον Ατρόμητο

ImageOnline / Κώστας Μεταξάκης

Στις καθυστερήσεις, όταν κι ίδιος έχασε μεγάλη ευκαιρία, ο Ατρόμητος ισοφάρισε τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο, στη μάχη για τα play out!

Στο 67′, με τη χρήση VAR, ο διαιτητής έδωσε πέναλτι υπέρ του ΟΦΗ για χέρι του Σάλομον. Ο Τζόναθαν Ντε Γκουζμάν ανέλαβε την εκτέλεση και έγραψε το 1-0 για τον ΟΦΗ

Το 1-1 έγινε με κεφαλιά του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Νιόπλια αμέσως μετά το 1-1, όταν βγήκε ελάχιστα άουτ άουτ το σουτ του Σακόρ.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν, Μαρινάκης, Διαμαντής, Βούρος, Κοροβέσης (61′ Στάρτζεον), Μεγιάδο, Σακόρ, ντε Γκουζμάν, Σαρδινέρο (71′  Γρίβας), Σολίς (61′ Αμπντούλ Ράχμαν Oυές), Γιάννου (61′ Λυμπεράκης).

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Γιαννιώτης, Γούτας, Μαυρομμάτης, Γκάλο, Γκαλβάο (78′ Τομάσεβιτς), Ούμπιδες (84΄Ραμπέγιο), Σάλομον, Νάτσος (71′ Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος ), Μουνίθ (84΄Εντομβόνγι), Μανούσος, Γιακουμάκης (72′ Κωτσόπουλος).