Πικρή ήττα για τον ΟΦΗ

3-0 με τον ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ μετά απ’ την ισοπαλία με τον Ολυμπιακό φιλοξενήθηκε στο Ηράκλειο από τον ΟΦΗ στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League Interwetten.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πετύχει δύο γκολ μέσα σε διάστημα έξι λεπτών στο δεύτερο μέρος με τους Τζόλη και Βαρέλα και να “κλειδώσει” το τρίποντο κόντρα στον ΟΦΗ από νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο.

Αρχικά στο 48′ ο Μουργκ έκανε τη σέντρα από τα δεξιά με τον Τζόλη στη μικρή περιοχή να απλώνει ψηλά το πόδι του προ του Ουές και να σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Πέντε λεπτά αργότερα στο 52′ ο ΠΑΟΚ έκλεψε τη μπάλα από τα αριστερά ο Μουργκ γύρισε για τον Βαρέλα που είχε μείνει στην επίθεση και ο στόπερ των φιλοξενούμενων με σουτ νίκησε τον Σωτηρίου.

Στο 68′ ο Κρμέντσικ παίρνει την μπάλα – ο Σελίμοβιτς δεν μπόερεσε να κόψει – και από αριστερά εντός περιοχής σκόραρε το τρίτο γκολ του ΠΑΟΚ στην αναμέτρηση.

Φωτογραφίες: imageonline.gr