Μια ακόμη μεγάλη νίκη ο Ο.Φ. Ιεράπετρας – Συνεχίζει στην κορυφή της Football League

Μια ακόμη μεγάλη νίκη πέτυχε την Κυριακή ο ΟΦ Ιεράπετρας, στο δημοτικό στάδιο Πέτρος Βουζουνεράκης κερδίζοντας με ανατροπή τον ΑΟ Καβάλας και συνεχίζει στην κορυφή της βαθμολογίας της Football League. Μάλιστα, είναι πλέον μόνος πρώτος καθώς η συγκάτοικος του μέχρι την περασμένη αγωνιστική Βέροια γνώρισε την ήττα από τα Τρίκαλα.

Ο ΟΦΙ προηγήθηκε με ένα εξαιρετικό γκολ του Παπαδόπουλου στο 15΄ αλλά οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και ο Χαντί ισοφάρισε στο 20΄ και ο Βόσαλικ δέκα λεπτά μετά έδωσε προβάδισμα στην Καβάλα, 1-2. Οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Μάγγου δεν πτοήθηκαν και δεν συμβιβάστηκαν με το σκορ που είχε διαμορφωθεί. Έβγαλαν χαρακτήρα, πνεύμα νικητή και ψυχικά αποθέματα στην επανάληψη. Ο Αναστασόπουλος μετά από έξοχη σέντρα του Χιντζίδη ισοφάρισε 2-2 στο 50΄ και το νικητήριο τέρμα πέτυχε ο Αιμίλιος Σέχου στο 78΄.

ΟΦΙ (Γιάννης Μάγγος): Καραγκιολίδης, Μηνάς, Χιντζίδης, Σέχου, Τζελέπης, Σμίλτος, Βογιατζής, Σκόνδρας (65΄ Μπάμπης), Κατσικοκέρης, Παπαδόπουλους (75΄Χρυσοφάκης), Αναστασόπουλος (86΄Μάγκας).

ΚΑΒΑΛΑ(Παύλος Δερμιτζάκης): Δημιζάς, Καζαντζίδης (82΄ Μελισσόπουλος), Παπαστεριανός, Γαβριηλίδης, Κέρθι, Βόσαλικ, Ορφανίδης, Μαϊδάνος (32΄ Αρναούτογλου), Κουτσούμπας, Παπαδόπουλος (72΄ Μαρκόπουλος), Χαντί.