Ή μας δουλεύουν (τους Κρητικούς) ή κάτι παίρνουν ή τους χτύπησε η ζέστη! Ο υφυπουργός Υποδομών Γ. Καραγιάννης ανακοίνωσε ότι… ο ΒΟΑΚ είναι έτοιμος! “Σε τρία χρόνια κάναμε πράξη τον ΒΟΑΚ, ένα όνειρο 10ετιών για την Κρήτη”, όπως γράφει σε επίσημη ανακοίνωση του υπουργείου, χωρίς να ντρέπεται!
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2022/07/image-38.png)
Ποιον ΒΟΑΚ “έκαναν πράξη”, θα αναρωτηθείτε δικαίως. Διαδικασίες για τη μελέτη ενός τμήματος στο νομό Λασιθίου ανακοίνωσαν, αυτές που ήδη υλοποιούσε (για όλο τον ΒΟΑΚ μάλιστα) η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ και αυτοί τις σταμάτησαν για 3 χρόνια, τώρα τις ξεκινούν για ένα τμήμα, βάζοντας και διόδια αλλά και με πολύ ακριβότερο προϋπολογισμό!
Δείτε:
Αυτή είναι η “υλοποίηση”!
Φαντάσου, κύρει υφυπουργέ, να συνεχιστούν οι ζέστες τι θα μας ανακοινώσετε ακόμα!
Α, ο ίδιος το έχει σύστημα να θεωρεί “έργα” τις εξαγγελίες και τα κυβερνητικά φούμαρα. Τον Σεπτέμβριο του 2021 ανακοίνωνε ότι… η Κρήτη έγινε ένα εργοτάξιο από την κυβέρνηση Μητσοτάκη!
Ναι, τόσο πολύ!
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2022/07/image-39.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2022/07/image-37.png)