Επικοινωνιακό σόου σε σούπερ μάρκετ έκανε το πρωί του Σαββάτου ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης, συνοδευόμενος από τον υπουργό Ανάπτυξης, Κώστα Σκρέκα, προκειμένου να… ελέγξει τις τιμές στα τρόφιμα και την εφαρμογή της μειωμένης τιμής κατά 5% και να ανεβάσει και σχετικό υλικό στο… Instagram!
Στο βίντεο που έχει ανέβει στα κοινωνικά δίκτυα φαίνεται ο Κυριάκος Μητσοτάκης να παρατηρεί τη σήμανση για τη μόνιμη μείωση των τιμών σε συγκεκριμένα προϊόντα για διάρκεια τουλάχιστον 6 μηνών και να αναφέρει με τον κ. Σκρέκα τις λεπτομέρειες.
Έπειτα, συνομιλώντας και με έναν πολίτη που έκανε τα ψώνια της εβδομάδας ο πρωθυπουργός είπε: «Ξέρω ότι η ακρίβεια, ειδικά στα τρόφιμα είναι επίμονη. Όμως η κυβέρνηση θα είναι πάντα εδώ και θα χρησιμοποιήσει όλα τα εργαλεία που έχει στη διάθεσή της έτσι ώστε να περιορίσει το πρόβλημα όσο το δυνατόν περισσότερο».
Και τώρα τι;
Αν κάνουν κόμμα οι ομπρελιτες κτλ με τι καρδιά θα τους ψηφίσεις; αντί να κάνουν αντιπολίτευση στον καρκίνο που μας κυβερνά κάνουν στον Κασσελακη;
Ειδανε τον ασκιανό τους κι θαρουνε πως είναι μεγάλοι κι τρανοι;
Ή σα το ΚΚΕ που έκανε συγκυβέρνηση με ΝΔ αλλά με τσιπρα δε μπορούσε.
Αχταρμάς το μυαλο μου.
ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΣΩΤΗΡΊΑ