«Πέρασε» από τη Λαμία ο ΟΦΗ

Στο «Αθανάσιος Διάκος» υποδέχτηκε σήμερα η Λαμία τον ΟΦΗ, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των playouts.

To σκορ του αγώνα άνοιξε ο ΟΦΗ. Στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης, οι Κρητικοί κυκλοφόρησαν την μπάλα, ο Σταίκος έκανε ωραίο σουτ από τα δεξιά της περιοχής και νίκησε τον Σαράνοβ για το 1-0 του ΟΦΗ.

Την απάντηση την έδωσε η Λαμία στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Μπεχαράνο έκανε το γέμισμα, η άμυνα του ΟΦΗ δεν μπόρεσε να απομακρύνει, ο Νούνιες με κεφαλιά τροφοδότησε τον Λούκας, ο οποίος ισοφάρισε με ένα εντυπωσιακό γυριστό, μετατρέποντας το σκορ σε 1-1.

Στο 76ο λεπτό, ο Φελίπε έβαλε ξανά τον ΟΦΗ μπροστά στο σκορ. Ο Βραζιλιάνος επιθετικός ανέλαβε την εκτέλεση και με ιδανικό πλασέ έκανε το 2-1 υπέρ των Κρητικών, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.