Ισόπαλο το ματς στο «Γεντί Κουλέ»

1 – 1 ο ΟΦΗ με τον Άρη

Τον Άρη υποδέχτηκε σήμερα ο ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ», για την διεξαγωγή της 14η αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Το σκορ άνοιξαν γρήγορα οι Κρητικοί, με γκολ του Πασαλίδη στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης.

Σε φάουλ από τα δεξιά ο Βούρος πήρε την πρώτη κεφαλιά εκμεταλλευόμενος λανθασμένη έξοδο του Κουέστα. Εν συνεχεία ο Πασαλίδης νίκησε στον αέρα τον Εντιαγέ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 – 0 για τον ΟΦΗ.

Η απάντηση του Άρη ήρθε στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Μπρούνο Γκάμα ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι, έκανε το πλασέ, έστειλε τη μπάλα στη μέση της εστίας, ο Επασί προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να διώξει τη μπάλα και έκανε το 1-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Φωτογραφίες: ImageOnline / Κώστας Μεταξάκης