Από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα έδειξε την υπεροχή του ο ΟΦΗ

2-0 με τον Ατρόμητο

Τον Ατρόμητο υποδέχτηκε σήμερα ο ΟΦΗ στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» για την 9η αγωνιστική της Super League.

ImageOnline / Κώστας Μεταξάκης

Το σκορ άνοιξε από νωρίς ο ΟΦΗ και πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο ίδιος παίκτης «ξαναχτύπησε», βάζοντας του Κρητικούς μπροστά στο σκορ με 2- 0, μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο 8ο λεπτό ο Ντουρμισάι εκμεταλλεύτηκε ένα παιδικό λάθος της άμυνας του Περιστερίου, την ασυνεννοησία του Χατζηισαΐα και του Πίριτς, οι οποίοι έχασαν την μπάλα, με τον 24χρονο να “κλέβει” και να σουτάρει για το 1-0.

Στο 10ο λεπτό, ξανά ο Ντουρμισάι ευνοήθηκε από την κόντρα πάνω στον Χατζηισαΐα, έκανε το σουτ με το δεξί εκτός περιοχής και νίκησε τον Πίριτς για δεύτερη φορά, κάνοντας το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.