Ήττα του ΠΑΟΚ στην Τούμπα

0 – 1 από τον Αστέρα Τρίπολης

Ο Αστέρας έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο μία πετυχημένη χρονιά. Οι Αρκάδες πανηγύρισαν τη νίκη απέναντι στον ΠΑΟΚ στην Τούμπα για την 10η αγωνιστική των playoffs της Super League Interwetten επικρατώντας 1-0. Την αναμέτρηση έκρινε ο Σουάρες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 28ο λεπτό του παιχνιδιού.

Οι δύο ομάδες είχαν πολλές αλλαγές στη σύνθεσή τους, με τον Αστέρα να έχει την κατοχή και να παίρνει το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ πήρε την μπάλα στα πόδια του στο δεύτερο μέρος, όμως δεν απείλησε ουσιαστικά την εστία του Τσιφτσή.

Ο ΠΑΟΚ, ο οποίος είχε κλειδώσει έτσι κι αλλιώς τη δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα, στρέφει πλέον την προσοχή του στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας στις 22 Μαΐου, όπου αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό. Οι Αρκάδες με την πρώτη τους νίκη στα playoffs ολοκλήρωσαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για φέτος.