Βαριά ήττα για τον ΟΦΗ στην αναμέτρηση Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ στο «Γεντί Κουλέ»

Στην αναμέτρηση για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος που έγινε στο Ηράκλειο, ο ΠΑΟΚ ήταν ο κυρίαρχος του παιχνιδιού και νίκησε με 0-3 τον ΟΦΗ, μέσα στο «Γεντί Κουλέ».

Ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε την υπεροχή του και στο 24΄μετά από μια εξαιρετική διαγώνια πάσα του Μίσιτς από τα αριστερά προς τα δεξιά, με τον Λημνιό να πλασάρει για το 0-1.

Μερικά λεπτά αργότερα, ο Μίσιτς και πάλι έδωσε την ασίστ στον Μπίσεσβαρ όπου έκανε το 0-2, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε -όπως ακριβώς- ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος. Αρχή και φινάλε με Μίσιτς, ο οποίος με νέα κάθετη πάσα, έβγαλε τον Άκπομ σε θέση βολής για το 0-3 του ΠΑΟΚ.

Ο ΟΦΗ στη συνέχεια, εκμεταλλευόμενος και το γεγονός πως οι φιλοξενούμενοι έριξαν τον ρυθμό τους, πάλεψε μέχρι τέλους για ένα γκολ αλλά δεν τα κατάφερε.

Στη ρεβάνς της Τούμπας, οι Κρητικοί χρειάζονται ένα θαύμα για να περάσουν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας

φωτογραφίες: imageonline.gr