Δεν τα κατάφερε ο ΟΦΗ στη Λαμία

Η Λαμία, στο πλαίσιο της 13ης Αγωνιστικής της Super League, νίκησε τον ΟΦΗ με ανατροπή και σκορ 2-1, διατηρώντας το εντός έδρας της, αήττητο

Η Κρητική ομάδα αν και άνοιξε το σκορ στο 11′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ναμπί, ο οποίος αμέσως μετά την εκτέλεση του πέναλτι έδειχνε να πονάει (αντιμετώπιζε πρόβλημα όλη την εβδομάδα και ήταν αμφίβολη η συμμετοχή του) και έφυγε τελικά από το γήπεδο υποβασταζόμενος, ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 46′, επίσης από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Τουράμ για τους γηπεδούχους.

Στο δέυτερο ημίχρονο, ένα γύρισμα του Καραμάνου στην καρδιά της άμυνας του ΟΦΗ στο 59′, με τον Δημούτσο -που ήρθε από πίσω- για να σκοράρει με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι, έβαλε μπροστά την ομάδα της Λαμίας.

Αποτέλεσμα που παρέμεινε μέχρι και το τέλος του αγώνα.

Φωτογραφία: sport-fm.gr