Έσκισε τη φανέλα του και έσπασε πινακίδα από τα νεύρα του ο Γιάννης Αντετοκούνμπο

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο τα είχε με τον εαυτό του στο ημίχρονο του αγώνα με τους Θάντερ (νίκη με 121-119). Τα πράγματα δεν πήγαιναν όπως ήθελε. Ένα (ακόμα) airball σε ελεύθερη βολή ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι, με αποτέλεσμα να την πληρώσει αρχικά η φανέλα του και ακολούθως μία πινακίδα του γηπέδου των Θάντερ!

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, λοιπόν, ο Γιάννης δεν άντεξε και λίγο αφότου έκανε airball σε ελεύθερη βολή πέρασε στον πάγκο. Ενώ προχωρούσε όμως, δάγκωσε και έσκισε την φανέλα του!

Λίγα λεπτά αργότερα μάλιστα, στον δρόμο για τα αποδυτήρια, ξέσπασε σε μία πινακίδα και την έσπασε!

Ο Γιάννης πάντως προσπάθησε να απολογηθεί μετά τον αγώνα, δηλώνοντας πως “σκεφτόμουν αυτό που έκανα και ο κόους μου μίλησε για αυτό. Δεν υπάρχει δικαιολογία για αυτό. Προφανώς θα προσπαθήσω να πληρώσω την πινακίδα. Όταν παίζεις μπάσκετ έχεις αρκετή ένταση και έντονα συναισθήματα και προφανώς γίνονται αυτά, αλλά δεν έχω καμία δικαιολογία”.

Για την ιστορία, όλος αυτός ο εκνευρισμός φαίνεται πως έκανε καλό στον Γιάννη, ο οποίος στο δεύτερο ημίχρονο έμοιαζε με άλλο παίκτη, σημειώνοντας 24 πόντους σε εκείνο το διάστημα, ολοκληρώνοντας τελικά τον αγώνα με 35 πόντους και 16 ριμπάουντ, σε ακόμα μία τρομερή εμφάνιση.