Νίκη στις καθυστερήσεις, με ανατροπή, για τον ΟΦΗ!

Με νίκη ολοκλήρωσε τις εκτός έδρας υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Φουτμπολ Λιγκ ο ΟΦΗ, καθώς κέρδισε στις καθυστερήσεις, με ανατροπή μάλιστα, στην Άρτα την ΑΕ Καραϊσκάκη με 2-1. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Θανάσης Ντίνας που πέτυχε και τα δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 42΄με τον Ψιάνο, μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή του ΟΦΗ.

Το γκολ της ισοφάρισης για τον ΟΦΗ πέτυχε ο Ντίνας στο 80΄με σουτ μέσα στην περιοχή και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και πάλι ο Ντίνας πέτυχε το νικητήριο γκολ, μετά από σέντρα του Ποτουρίδη.

Καραϊσκάκης: Ραχιώτης, Παπανίκου, Καψάλης (46΄Μπεκατώρος), Καραγιαννίδης, Νικολόπουλος, Μακρής, Ψιάνος, Κόλινς (67΄Χούσος), Μακρίδης, Ρανγκέλοφ, Λουκίνας.

ΟΦΗ: Στρέζος, Αργυρόπουλος, Νάστος, Ντίνας (90΄ Βαφέας), Βουό, Μάνος, Παπαστεριανός (66΄Λεάλ), Κομεσίδης, Μπολάκης, Κουτσιανικούλης (54΄Κοέλιο), Ποτουρίδης.