“Πεντάρα” παραμονής για τον Εργοτέλη

Επέστρεψε στα τρίποντα και μάλιστα με εμφατικό τρόπο ο Εργοτέλης καθώς επικράτησε με 5-1 του Παναιγιάλειου για την 24η αγωνιστική της stoiximan.gr Football League και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με χαμένο πέναλτι από τον Καϊπερς στο 12′ αλλά ο Βέλγος σκόραρε στο 41′ με πλασέ!

Η ομάδα του Αιγίου αιφνιδίασε σκοράροντας στο 46΄με τον Σταματή αλλά μετά ήρθε η… καταιγίδα.

Ο Εργοτέλης έβαλε τρία γκολ σε 10 λεπτά! Το 2-1 έκανε ο Εφορντ, που μπήκε ως αλλαγή, στο 55′ με ωραία προσπάθεια και δυνατό σουτ και στο 59΄σκόραρε και πάλι ο Καϊπερς με σουτ ενώ ένα λεπτό νωρίτερα είχε δοκάρι!

Πέντε λεπτά αργότερα (64′) έβαλε γκολ με σουτ και ο Σταματάκος. Ενώ το τελικό 5-1 έκανε ο Εφορντ με πλασέ στο 86′.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσουκαλάς (Αθηνών)με βοηθούς τους Φαρμάκη (Δυτ. Αττικής) και Πασπάτη (Σάμου).