Champions League: Πρόκριση με φοβερή ανατροπή στο Λονδίνο. Αδιάφορη ήττα στο Μάντσεστερ (βίντεο)

Η Τότεναμ στο Λονδίνο μπορεί να βρήκε πρώτη γκολ στο 39′ με τον Σον, αλλά η Μεγάλη Κυρία στο β’ ημίχρονο μέσα σε 4 λεπτά γύρισε τα… πάντα. Ο Ιγκουαϊν και ο Ντιμπάλα σκόραραν στο 64′ και στο 67′ και μέχρι τέλους κράτησε το σκορ και την πρόκριση. Στο 90′ ο Κέιν είχε δοκάρι με την άμυνα της Γιούβε να διώχνει πάνω στην γραμμή!

Στο δεύτερο ματς της βραδιάς, το 0-5 της Σίτι στην Ελβετία δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης για την πρόκριση στα προημιτελικά. Ωστόσο, η Βασιλεία κέρδισε με 2-1 μέσα στο «Ετιχάντ» την Μάντσεστερ που παρότι προηγήθηκε στο 8′ με τον Ζεζούς, είδε στο 17′ τον Ελιουνούσι (πρώην του Ολυμπιακού) να ισοφαρίζει και τον Λανγκ στο 72′ να δίνει τη νίκη γοήτρου στους Ελβετούς.

Ετσι, μέχρι στιγμής έχουν προκριθεί στους «8»: Ρεάλ Μαδρίτης, Λίβερπουλ, Μάντσεστερ Σίτι και Γιουβέντους.