Νίκη του ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ

Στο Γεντί Κουλέ πραγματοποιήθηκε ο αγώνας του ΟΦΗ με την Βέροια για την 16η αγωνιστική της Football League.

Ο ΟΦΗ δυσκολεύτηκε στα πρώτα 30 λεπτά, μετά ανέβασε ρυθμούς και επικράτησε της Βέροιας με το γνωστό 3-0.

Παρουσία 5.000 φιλάθλων του, ο ΟΦΗ ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Βέροιας που ήρθε στο Ηράκλειο με υπέρμετρο πάθος κάνοντας πολεμικό το παιχνίδι για 30-35 λεπτά. Μόλις λύθηκε ο γόρδιος δεσμός με τον Κουτσιανικούλη, όλα έγιναν πιο απλά. Στο 45′ ο Μάνος εκτέλεσε το πέναλτι που κέρδισε ο Βουό και πέτυχε το 11ο γκολ της χρονιάς.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα και στο 55′ ήρθε και το 3-0 με το πέναλτι του Βουό. Συγκλονιστική η παρουσία του κόσμου για ακόμα μια φορά με περισσότερους από 5.000 φιλάθλους του ΟΦΗ που παραμένουν στο πλευρό της ομάδας.